2015/8/8 – “Põllika järv”

08.08.15
Kuimetsa Kadja järv

Nii siis. Kohe alguses peab ära märkima, et lühike öö oli ja kõik see hakkas kohe hommikul päeva dikteerima. Kella 6-st ei ärganud, vaid alles kell 7 sai silmad avatud. Mistõttu olime juba ajast maas. Kohvi joodud, avastati, et usse pole ka veel, juhul kui korgitsemiseks läheb. Ühesõnaga jõudsime alles umbes 8-ks matkatee algusesse.

matkatee algus
matkatee algus

Pärast 30-40 min matka olime päris väsinud. Õnneks ootas meid kummipaat ees. Kahjuks, aga, tuli see täis veel pumbata. Kokkuvõttes saime alles kella 10 paiku järvele. Järv oli vesiroose täis, nagu ka eelmisel aastal. Kaldad on vesised ja heina täis, lisaks eelpool mainitud vesiroosid. Paat on ainuke asi mis seal ennast õigustab.

Kadja järve kallas
Kadja järve kaldalt

Olime siis kenasti ennast veepeale sättinud ja liikusime otse hoides pisut vasemale. Pean siinkohal mainima, et see oli mu elu esimene kummipaadi kalastus. On asju mida saab valesti teha ja seda on kummipaadist kala püüdmine.

Tulemusi spinninguga ei tulnud ja otsisime korgitsemiseks tuulevaiksema koha. Kahjuks ei toimunud ka seal ühtegi võttu. Jalad ja keha kange kaks tundi paadis kägaras olemisest liikusime tagasi. Käisin üksi selle väikse paadiga veel proovimas, aga mind see ujuvvahend ei köida. Kas pigem kanuu või siis ikka korralik aerupaat – parve pealt oleks ka parem olnud.

Kokkuvõttes oli matk tore ja kogemus ei jookse mööda külge alla, kuid kohalike jutt suurtest kaladest jääb ka seekord kinnitamata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga